BASKETBALL

BOYS

Today’s Games

(All games 7:30 p.m. unless noted)

Dayton Dunbar vs. St. Vincent-St. Mary at Berlin Hiland

Hudson, Kenston, Medina and Streetsboro at Hudson Holiday Tournament, 6 p.m.

Kingsway Christian at Gilead Christian Tournament

Lake Center Christian at Southeast

Manchester at Triway

Middlefield Cardinal at Garrettsville

Minerva at Buckeye Local

Stow at Kent Roosevelt

Triway at Manchester

Windham at Berlin Hiland

———

Friday’s Games

(All games 7:30 p.m. unless noted)

Buckeye at Highland

Carrollton at Salem

Clear Fork at Orrville

Cleveland Benedictine at St. Vincent-St. Mary

Cloverleaf at Difranco Holiday Tournament, 6 p.m.

Crestwood at Waterloo

Cuyahoga Falls vs. Green at Quicken Loans Arena

Dalton at Hillsdale

East Canton at Canton Heritage Christian

Ellet at Coventry

Garfield at Walsh Jesuit

Indian Valley at CVCA

Jackson at Disney Tournament, TBA

Kingsway Christian at Gilead Christian Tournament

Lakeside, Solon and Lakewood St. Edward at Brunswick Holiday Hoops

Mansfield Madison at Wooster

Marlington at Alliance

Minerva at Louisville

Northwestern at Chippewa

Norwayne at Rittman

Rootstown at Ravenna

Sandy Valley at Kidron Central Christian

Southington Chalker at Mogadore

St. Thomas Aquinas vs. Canton Central Catholic at Walsh Universeity

Tusky Valley at Canton South

Tuslaw at Fairless

Twinsburg at Aurora

Waynedale at Smithville

Western Reserve Academy at West Branch

———

Saturday’s Games

(All games 7:30 p.m., unless noted)

Archbishop Hoban vs. Massillon, at Barberton Greynolds Classic, 12:45 p.m.

Canton Heritage Christian at Mogadore

Canton McKinley at Westerville North

Canton Timken at Perry

Carrollton at Alliance

Cloverleaf at Difranco Holiday Tournament, 6 p.m.

Cornerstone Christian at Dalton

Cuyahoga Heights at Kingsway Christian

Green at East, 7 p.m.

Hudson, Kenston, Medina and Streetsboro at Hudson Holiday Tournament

Jackson at Disney Tournament, TBA

Kent Roosevelt vs. Copley at Barberton Greynolds Classic, 11 a.m.

Lake Center Christian at Rootstown

Lakeside, Solon and St. Edward at Brunswick Holiday Hoops

Loudonville at Norwayne

Manchester vs. Northwestern at Barberton Greynolds Classic, 2:30 p.m.

North at Dover

North Canton Hoover vs. Revere at Barberton Greynolds Classic, 4:15 p.m.

Northwest vs. Nordonia, at Barberton Greynolds Classic, 6 p.m.

Ravenna at Louisville

Sandy Valley at Tuslaw, 6 p.m.

Tallmadge at Canton South

Tusky Valley at Holiday Tournament

Walsh Jesuit at Rocky River Magnificat

Wooster at Barberton at Greynolds Classic, 7:45 p.m.

GIRLS

Today’s Games

(All games 7:30 p.m., unless noted)

Bay Village Bay at Buckeye

Brunswick vs. Ann Arbor Huron at Solon, 6 p.m.

Canton Timken at Tuscarawas Central Catholic

Carrollton at United Local

Chardon at Nordonia

Cleveland St. Joseph Academy at Walsh Jesuit

Stow vs. Kent Roosevelt at Tallmadge Holiday Tournament, 6 p.m.

CVCA at Tallmadge in Tallmadge Holiday Tournament, 7:30 p.m.

East at Cleveland Central Catholic

East Canton at Sandy Valley

Green, Jackson, Revere at Jackson Holiday Tournament, TBA

Highland at Alliance

Hillsdale at Shelly Whited Holiday Classic, 6 p.m.

Hudson at Solon

Kidron Central Catholic at Fairless

Leavittsburg LaBrae at Southeast, 2:30 p.m.

Manchester at Buchtel

Mansfield Madison at Orrville

Marlington at Massillon

Midpark at Wadsworth

Mogadore at Perry

Norwayne at Waynedale

Rocky River Magnificat at North Canton Hoover in Lady Vikes Classic, 7:45 p.m.

Rootstown at Field

Smithville at Dalton

Tuslaw at Minerva

Warren Harding at Firestone, 2:30 p.m.

West Holmes at Wooster

———

Friday’s Games

(All games 7:30 p.m., unless noted)

Brunswick vs. Midpark at Solon, 6 p.m.

Canton Central Catholic at St. Thomas Aquinas, 6 p.m.

CVCA, Stow and Kent Roosevelt at Tallmadge Holiday Tournament, TBA

Our Lady of The Elms, Chippewa, Ellet, Rittman, Garfield and Woodridge at Hoops For Habits Basketball Tournament, 11 a.m.

Medina at Florida Tournament

Middlefield Cardinal at Garrettsville

Norton vs Orrville at North Canton