FOOTBALL

AP poll

COLUMBUS (AP) — How a state panel of sports writers and broadcasters rates Ohio high school football teams in the third weekly Associated Press poll of 2016, by OHSAA divisions, with won-lost record and total points (first-place votes in parentheses):

DIVISION I

1. Cincinnati Colerain (24) 5-0 265

2. Huber Heights Wayne (2) 4-0-1 195

3. Stow 5-0 184

4. Jackson (1) 5-0 159

5. Lakewood St. Edward 4-1 121

6. Hilliard Bradley 5-0 102

7. Powell Olentangy Liberty 5-0 82

8. Cincinnati Elder 4-1 79

9. Cleveland St. Ignatius 4-1 70

10. Pickerington Central 4-1 50

Others receiving 12 or more points: 11. Columbus Upper Arlington 45. 12. Dublin Jerome 24. 13. Dublin Coffman 21. 14. Canton Mckinley 19. 15. Solon 14. 15. Medina 14. 17. Cincinnati St. Xavier 13.

DIVISION II

1. Avon (16) 5-0 246

2. Warren G. Harding (6) 5-0 232

3. Bedford (1) 5-0 205

4. Holland Springfield (1) 5-0 158

5. Cincinnati Turpin (1) 5-0 116

6. Chardon (1) 5-0 92

7. Lake 4-1 86

8. Cincinnati La Salle (1) 3-2 78

9. Cincinnati Princeton 4-1 41

10. Troy 4-1 34

Others receiving 12 or more points: 11. Worthington Kilbourne 25. 12. Brecksville 24. 13. Grafton Midview 18. 14. Hudson 16. 14. Toledo St. John’s 16. 16. Ellet 15. 17. Columbus Franklin Heights 14. 18. Miamisburg 13. 18. Aurora 13.

DIVISION III

1. Col. St. Francis DeSales (14) 5-0 238

2. Toledo Central Catholic (8) 5-0 233

3. Archbishop Hoban (2) 4-1 146

4. Franklin 5-0 139

5. Wapakoneta (1) 5-0 137

6. Marlington (2) 5-0 135

7. Sandusky 5-0 129

8. Trotwood-Madison 4-1 91

9. St. Marys Memorial 5-0 69

10. Columbus Bexley 5-0 58

Others receiving 12 or more points: 11. New Philadelphia 22. 12. Cincinnati Mount Healthy 15. 13. Columbus Beechcroft 14. 14. Clyde 12.

DIVISION IV

1. Steubenville (16) 5-0 233

2. Johnstown-Monroe (4) 5-0 200

3. Kettering Archbishop Alter (4) 5-0 176

4. Perry (1) 5-0 174

5. Plain City Jonathan Alder (1) 5-0 133

6. Port Clinton 5-0 114

7. Youngstown Cardinal Mooney 4-1 94

8. Columbus Bishop Hartley 3-2 47

9. Cincinnati Wyoming 5-0 45

10. Ottawa-Glandorf 5-0 42

Others receiving 12 or more points: 11. Woodridge 29. 12. Clarksville Clinton-Massie 22. 13. Crestwood 19. 14. Waverly 18. 15. Germantown Valley View 14. 15. Shelby 14. 15. Hubbard 14. 18. Bellevue 13. 19. Struthers 12.

DIVISION V

1. Coldwater (24) 5-0 255

2. Wheelersburg (1) 5-0 203

3. Cin. Hills Christian Academy 5-0 180

4. Milan Edison 5-0 166

5. Garrettsville (1) 5-0 127

6. Northwestern 5-0 123

7. Sugarcreek Garaway 5-0 96

8. Swanton 5-0 77

9. West Lafayette Ridgewood 5-0 56

10. Canfield S. Range (1) 5-0 42

Others receiving 12 or more points: 11. Belmont Union Local 23. 11. Coshocton 23. 13. Norwayne 22. 14. Canton Central Catholic 13.

DIVISION VI

1. Kirtland (14) 5-0 243

2. Maria Stein Marion Local (8) 4-1 224

3. Hamler Patrick Henry (4) 5-0 202

4. Cuyahoga Heights (1) 5-0 179

5. Mechanicsburg 5-0 122

6. Bucyrus Wynford 5-0 99

7. Beverly Fort Frye 5-0 92

8. Liberty Center 4-1 69

9. Delphos Jefferson 4-1 46

10. St. Thomas Aquinas 4-1 42

Others receiving 12 or more points: 11. Defiance Ayersville 41. 12. Newark Catholic 33. 13. Chesapeake 20. 14. Attica Seneca East 14. 15. Lisbon David Anderson 12.

DIVISION VII

1. Mogadore (19) 5-0 247

2. Warren John F. Kennedy (3) 5-0 216

3. Norwalk St. Paul (2) 5-0 180

4. Covington 5-0 179

5. Fort Recovery (3) 4-1 135

6. Monroeville 5-0 129

7. Shadyside 5-0 122

8. McComb 4-1 60

9. Racine Southern 5-0 39

10. Lucas 4-1 35

Others receiving 12 or more points: 11. Convoy Crestview 32. 12. Toronto 31. 13. North Jackson Jackson-Milton 16. 14. Troy Christian 15. 15. Delphos St. John’s 14.

Standings

League Overall

CITY SERIES W-L W-L

Ellet 2-0 5-0

Firestone 2-0 2-3

East 1-0 2-3

Buchtel 1-0 1-4

Garfield 0-2 1-4

Kenmore 0-2 1-4

North 0-2 0-5

League Overall

SUBURBAN AMERICAN W-L W-L

Copley 2-0 4-1

Aurora 2-0 4-1

Highland 1-0 4-1

Kent Roosevelt 1-1 1-4

Tallmadge 0-1 2-3

Barberton 0-2 3-2

Revere 0-2 3-22

SUBURBAN NATIONAL W-L W-L

Brecksville 2-0 5-0

Stow 2-0 5-0

Hudson 2-0 4-1

Wadsworth 1-1 2-3

Twinsburg 1-1 1-4

Nordonia 0-2 2-3

Cuyahoga Falls 0-2 1-4

North Royalton 0-2 1-4

GREATER CLEVELAND League Overall

CONFERENCE W-L W-L

Medina 2-0 5-0

Solon 2-0 4-1

Euclid 1-1 3-2

Elyria 1-1 3-2

Shaker Heights 1-1 3-2

Mentor 1-1 2-3

Brunswick 0-2 1-4

Strongsville 0-2 1-4

NORTH COAST LEAGUE League Overall

BLUE DIVISION W-L W-L

Archbishop Hoban 0-0 4-1

Notre Dame-Cathedral Latin 0-0 4-1

Parma Padua 0-0 3-2

Cleveland Benedictine 0-0 2-3

Mentor Lake Catholic 0-0 2-3

Walsh Jesuit 0-0 1-4

OTHER SUMMIT W-L

Western Reserve Academy 4-1

St. Vincent-St. Mary 2-3

League Overall

FEDERAL LEAGUE W-L W-L

Jackson 2-0 5-0

Canton McKinley 2-0 4-1

GlenOak 2-0 4-1

Lake 0-1 4-1

Perry 0-1 3-2

North Canton Hoover 0-2 3-2

Green 0-2 2-3

League Overall

NBC W-L W-L

Marlington 2-0 5-0

Louisville 2-0 3-2

West Branch 2-0 3-2

Canton South 2-0 2-3

Salem 0-2 2-3

Carrollton 0-2 3-2

Alliance 0-2 1-4

Minerva 0-2 0-5

League Overall

PAC-7 W-L W-L

Manchester 2-0 2-3

Orrville 2-0 3-2

Triway 1-1 4-1

Tusky Valley 1-1 3-2

Tuslaw 1-1 2-3

Indian Valley 1-1 1-4

CVCA 0-2 0-5

Fairless 0-2 0-5

OTHER STARK W-L

St. Thomas Aquinas 4-1

Massillon 3-2

Northwest 3-2

Sandy Valley 3-2

Canton Central Catholic 2-3

PORTAGE TRAIL CONFERENCE League Overall

METRO DIVISION W-L W-L

Woodridge 2-0 5-0

Coventry 2-0 3-2

Norton 2-0 3-2

Streetsboro 1-1 3-2

Ravenna 1-1 2-3

Field 0-2 2-3

Springfield 0-2 1-4

Cloverleaf 0-2 0-5

PORTAGE TRAIL CONFERENCE League Overall

COUNTY DIVISION W-L W-L

Crestwood 0-0 5-0

Garrettsville 0-0 5-0

Mogadore 0-0 5-0

Rootstown 0-0 4-1

Southeast 0-0 3-2

Waterloo 0-0 2-3

WAYNE COUNTY League Overall

ATHLETIC LEAGUE W-L W-L

Northwestern 2-0 5-0

Norwayne 2-0 4-1

Chippewa 1-1 4-1

Hillsdale 1-1 4-1

Dalton 1-1 3-2

Smithville 1-1 3-2

Rittman 0-2 2-3

Waynedale 0-2 0-5

OTHER AREA W-L

Black River 4-1

Buckeye 4-1

Wooster 4-1

Windham 3-2

East Canton 2-3

Statistics

RUSHING

Thru Week 5 Games

Name, school Att Yds Avg. TD

Thut, Crestwood 127 1242 9.8 16

Bridges, Copley 115 795 6.9 16

Lewis, Tusky Valley 114 741 6.5 4

Bridges, Ellet 79 689 8.5 9

McAleese, Green 87 604 6.9 na

Sandres, Woodridge 76 543 7.1 12

Doerge, Buckeye 66 525 8.0 9

Suggs, East 52 502 9.7 4

Himes, Tuslaw 86 495 5.8 10

Mathis, Wooster 47 489 10.4 7

Blackmon, Can. S. 85 483 5.7 4

Rich, Aquinas 87 462 5.3 6

Martin, Brunswick 56 393 7.0 3

Lozier, West Branch 44 359 8.1 5

Canedy, Buckeye 51 331 6.5 2

Fitzwater, Dalton 54 290 5.4 1

Gillespie, Brunswick 52 286 5.5 5

Sanders, Woodridge 41 277 6.8 7

Peterson, Nrthwstrn 74 276 3.7 4

Domer, Orrville 51 271 5.3 5

Langdon, Revere 29 261 9.0 4

Williams, St. V-M 88 250 2.8 0

Tucker, CVCA 33 237 7.2 2

Hershberger, Orrville 37 228 6.2 0

Dombrowksi, Orrville 45 226 5.0 3

Cleveland, Perry 45 221 4.9 0

Williams, St. V-M 63 216 3.4 0

Perrine, Nordonia 34 213 6.3 2

Cline, Hillsdale 40 212 5.3 5

RECEIVING

Name, school Rec. Yds Avg. TD

Davis, Triway 51 436 8.5 3

Butcher, West Branch 42 504 12.0 6

Jones, Streetsboro 32 354 11.1 2

Carter, Streetsboro 30 372 12.4 6

Burkhart, Coventry 27 472 17.5 5

Weiss, Green 23 355 15.4 na

Radford, Twinsburg 22 362 16.5 4

Morgan, Wooster 22 250 11.4 6

Reed, Northwestern 21 421 20.0 4

Edgerson, Twinsburg 21 338 16.1 5

Howard, Woodridge 20 335 16.8 4

Rupp, CCC 20 270 13.5 3

Wolf, Hillsdale 19 365 19.1 1

Bissler, Garrettsville 19 335 17.6 4

Fabry, Crestwood 17 239 14.1 1

Lozier, West Branch 17 131 7.8 2

Tucker, CVCA 16 314 19.6 4

Woolridge, St. V-M 16 126 7.9 2

Jones, Ravenna 15 158 10.5 1

Hofman, Aquinas 14 297 21.2 2

Thompson, CCC 14 80 5.7 0

Mailey, Hudson 13 253 19.5 2

Fitzgerqald, Orrville 13 245 18.8 2

Conway, Orrville 13 178 13.7 4

PASSING

Name, school Com. Att. Yds. TD Int.

Thut, Nrthwstrn 62 100 1343 14 3

DeShields, W.B. 76 120 974 8 2

Bennington, Woos. 63 91 806 11 1

Sparr, Triway 111 168 1126 10 9

Fall, Garrettsville 57 85 1011 15 2

Butler, Streetsboro 79 141 932 11 5

Locher, Coventry 57 112 880 6 5

Domer, Orrville 52 96 766 8 4

Murphy, CCC 56 94 741 8 7

Lydic, Woodridge 41 70 664 10 2

Brenner, Copley 43 81 646 5 1

Tucker, Twinsburg 38 65 642 6 2

Staudt, Green 55 101 628 7 4

Palek, Aquinas 41 65 621 4 2

Williams, Hillsdale 39 70 586 7 1

Brown, Ravenna 38 80 480 5 3

SCORING

Name, school TD 2-Pt. FG XP Pts.

Thut, Crestwood 17 9 0 0 119*

Bridges, Copley 17 0 0 0 102

Sanders, Woodridge 12 0 0 0 72

Mathis, Wooster 11 0 0 0 66

Himes, Tuslaw 10 0 0 0 60

Borrelli, Garrettsville 9 0 0 0 54

Doerge, Buckeye 9 0 0 0 54

Shannon, Tallmadge 9 0 0 0 54

Bridges, Ellet 9 0 0 0 54

Tucker, CVCA 8 0 0 0 48

Denigris, Garrettsville 8 0 0 0 48

* includes safety

Schedule

Week 6

(All games 7 p.m., unless noted)

Friday’s Games

Non-league

Austintown Fitch (3-2) at Massillon (3-2)

Buckeye (4-1) at Wellington (3-2)

East Canton (2-3) at Sandy Valley (3-2)

Ellet (5-0) at Green (2-3)

Keystone (4-1) at Black River (4-1)

Northwest (3-2) at Canton Central Catholic (2-3)

St. Vincent-St. Mary (2-3) at Steubenville (5-0)

West Holmes (1-4) at Barberton (3-2)

City Series

East (2-3, 1-0) vs. Firestone (2-3, 2-0), at InfoCision Stadium

Garfield (1-4, 0-2) vs. North (0-5, 0-2), at Ellet

Federal League

Canton McKinley 5-0, 2-0) at Lake (4-1, 0-1)

GlenOak (4-1, 2-0) at Jackson (5-0, 2-0)

North Canton Hoover (3-2, 0-2) at Perry (3-2, 0-1)

Greater Cleveland Conference

Medina (5-0, 1-0) at Brunswick (1-4, 0-2)

Solon (4-1, 2-0) at Mentor (2-3, 1-1)

Strongsville (1-4, 0-2) at Euclid (3-2, 1-1)

Northeastern Buckeye Conference

Alliance (2-3, 1-1) at West Branch (3-2, 2-0)

Carrollton (3-2, 0-2) at Salem (2-3, 0-2)

Louisville (3-2, 2-0) at Marlington (5-0, 2-0)

Minerva (0-5, 0-2) at Canton South (1-4, 1-1)

North Coast League — Blue Division

Chardon Notre Dame-Cathedral Latin (4-1) at Cleveland Benedictine (1-4)

Mentor Lake Catholic (2-3) at Archbishop Hoban (4-1)

Walsh Jesuit (1-4) at Parma Padua (3-2)

Portage Trail Conference County Division

Garrettsville (5-0) at Waterloo (2-3)

Mogadore (5-0) at Crestwood (4-1)

Southeast (3-2) at Rootstown (4-1)

Portage Trail Conference Metro Division

Norton (3-2, 2-0) at Springfield (1-4, 0-2)

Ravenna (2-3, 1-1) at Coventry (3-2, 2-0)

Streetsboro (3-2, 1-1) at Field (2-3, 0-2)

Woodridge (5-0, 2-0) at Cloverleaf (0-5, 0-2)

PAC-7

CVCA (0-5, 0-2) at Tuslaw (1-4, 1-1)

Indian Valley (1-4, 1-1) at Orrville (3-2, 2-0)

Manchester (2-3, 2-0) at Tusky Valley (3-2, 1-1)

Triway (4-1, 1-1) at Fairless (0-5, 0-2)

Suburban League American Conference

Copley (4-1, 2-0) at Tallmadge (2-3, 0-1)

Highland (4-1, 1-0) at Aurora (4-1, 2-0)

Kent Roosevelt (1-4, 1-1) at Revere (3-2, 0-2)

Suburban League National Conference

Brecksville (5-0, 2-0) at Nordonia (2-3, 0-2)

Hudson (4-1, 2-0) at Cuyahoga Falls (1-4, 0-2)

North Royalton (1-4, 0-2) at Wadsworth (2-3, 1-1)

Stow 5-0, 2-0) at Twinsburg (1-4, 1-1)

Wayne County Athletic League

Dalton (3-2, 1-1) at Chippewa (4-1, 1-1)

Hillsdale (4-1, 1-1) at Rittman (2-3, 0-2)

Northwestern (5-0, 2-0) at Waynedale (0-5, 0-2)

Smithville (4-1, 1-1) at Norwayne (4-1, 2-0)

Other

Clear Fork (2-3, 0-2) at Wooster (4-1, 2-1)

———

Saturday’s Games

(All games 7 p.m., unless noted)

Non-league

Columbus Crusaders (3-2) at Western Reserve Academy (5-0), 2 p.m.

City Series

Buchtel (1-4, 1-0) at Kenmore (1-4, 0-2), noon

Greater Cleveland Conference

Elyria (3-2, 1-0) at Shaker Heights (3-2, 1-1)

Other

St. Thomas Aquinas (4-1) at Cleveland Villa Angela-St. Joseph (1-4), 7 p.m.

SOCCER

BOYS

Scoring Summaries

ARCHBISHOP HOBAN 3, HIGHLAND 0

Halftime: Hoban, 2-0. Goals: McRaven (Hob.) 2, Thomas (Hob.). Shots on goal: Hob., 11-4. Corner kicks: Hob., 10-3. Saves: Mellon (Hob.) 4; Peterson (H) 8.

Records: Hoban 7-1-2; Highland 5-6-1.

NEW PHILADELPHIA 2, MINERVA 0

Halftime: New Philadelphia, 1-0. Goals: Harr (NP), Gao (NP). Shots: Min., 10-9. Corner kicks: NP, 3-1. Saves: Mueller (M) 4; Kendall (NP) 6. JV Score: 2-2.

Records: Minerva 5-4-2; New Philadelphia 7-6.

REVERE 5,?YOUNGSTOWN CARDINAL MOONEY 0

Halftime: Revere, 4-0. Goals: Giltner (R) 3, Milazzo (R) 2. Assists: Harding (R) 2, VanFossen (R), Rorabaugh (R). Shots: Rev., 19-0. Corner kicks: Rev., 2-0.

Records: Revere 7-3-2.

WALSH JESUIT 3, LAKE 1

Halftime: Lake, 1-0. Goals: Coldsnow (L), Rico (WJ), Dowd (WJ), Hoffmann (WJ). Assists: Williams (WJ) 2, Dowd (WJ). Shots: WJ, 16-5. Shots on goal: WJ, 7-4. Corner kicks: WJ, 7-1. Saves: Testa (L) 4; Littak (WJ) 3.

Records: Lake 6-4-2; Walsh Jesuit 5-5-2.

GIRLS

Scoring Summaries

CVCA 7, MANCHESTER 1

Halftime: CVCA, 7-1. Goals: Winquist (CVCA) 3, Wilson (CVCA) 3, Tomich (CVCA), Glasser (M). Shots: CVCA, 14-4. Corner kicks: CVCA, 4-1. Saves: Mitchell (CVCA) 3; Summers (M) 3.

Records: CVCA 8-1; Manchester 4-6-1.

DOVER 3, NORTHWEST 1

Halftime: Dover, 2-1. Goals: Wyles (N), Baker (D), Castricone (D), Miller-Eshelman (D). Shots on goal: 6-6. Corner kicks: Nor., 2-0. Saves: Wood (N) 1; Thompson (D) 3.

Records: Northwest 7-5; Dover 7-4-1.

TRIWAY 0, FAIRLESS 0

Halftime: 0-0. Shots: Fai., 15-2. Corner kicks: Fai., 2-0. Saves: Spencer (F) 3.

VOLLEYBALL

BRUNSWICK 25-25-25,?SHAKER HEIGHTS 8-8-20

Kills: Krizsa (B) 9. Digs: Mihacevich (B) 11. Assists: Mihacevich (B) 16.

CLOVERLEAF 25-25-25,?SPRINGFIELD 4-6-6

COVENTRY 25-20-25-25,?STREETSBORO 19-25-15-14

Kills: Akers (C) 18. Digs: Kimveski (C) 19. Blocks: Akers (C) 5. Assists: Horn (C) 30. Service Points: Horn (C) 15. JV Score: Coventry, 25-10, 25-9.

Records: Coventry 11-5, 7-3.

EAST 19-25-25-25, NORTH 25-20-13-13

Kills: D. Hopson (E) 8. Digs: Jackson (E) 9. Blocks: T. Whitehead (E) 3. Assists: Kirksey (E) 15. Service Points: Veselinov (E) 15. Aces: Vaselinov (E) 7. JV Score: East, 26-24, 25-17.

Records: East 10-3, 8-1; North 0-16, 0-9.

ELLET 25-25-25, GARFIELD 11-6-19

Kills: Zupancic (E) 8. Digs: Motley (G) 4; Rorar (E) 3. Blocks: Jackson (G) 1; Dario (E) 1. Assists: Mondy (18) (E); Clark (G) 7. Service Points: hultz (E) 25; Jones (G) 3. JV Score: Ellet, 25-25, 18-15.

Records: Ellet 9-3, 6-2; Garfield 3-11.

LOUISVILLE 25-25-25, ALLIANCE 16-17-9

Kills: Zurbrugg (A) 7; Kiko (L) 11. Digs: Vacha (L) 9. Blocks: Guist (L) 4. Assists: Haren (L) 34. Service Points: Haren (L) 13; Grisez (A) 4. JV Score: Louisville, 25-21, 25-13.

Records: Louisville 16-2, 10-0.

NORTH CANTON HOOVER 25-25-25, PERRY 22-18-13

Kills: Popa (H) 11. Digs: Cropper (H) 19. Blocks: Stone (H) 4. Assists: Thomas (H) 33. Service Points: Cropper (H) 11

Records: Hoover 14-4, 6-1.

NORTH ROYALTON 25-23-26-25,?WADSWORTH 20-25-24-23

Kills: Evans (W) 16. Digs: Evans (W) 24. Blocks: Chaney (W) 4. Assists: Chirumbole (W) 36. Service Points: Coote (W) 22.

Records: Wadsworth 11-6, 8-2.

NORTON 25-25-25, RAVENNA 2-6-14

Kills: Mullins (N) 8; Welling (R) 1, Cogdell (R) 1. Digs: Shearer (N) 4. Blocks: Howell (N) 5; Welling (R) 3. Assists: Borrelli (N) 11; Samblanet (R) 1. Service Points: Klutts (N) 14; Samblanet (R) 3.

ORRVILLE 21-25-25-25,?TUSLAW 25-22-20-20

Kills: Hollinger (T) 15. Digs: Hollinger (T) 9. Blocks: Hollinger (T) 6. Assists: Kohler (T) 39. Service Points: Wood (T) 9.

Records: Orrville 14-3, 7-3; Tuslaw 8-10, 3-7.

PARMA PADUA 25-25-26,?ARCHBISHOP HOBAN 21-23-24

Kills: Kozer (H) 11. Digs: Kozer (H) 17. Blocks: Portis (H) 5. Assists: Wentz (H) 20. Service Points: Kozer (H) 7.

REVERE 25-25-25,?KENT ROOSEVELT 14-15-14

Kills: Farian (R) 9, Kahoe (R) 9. Digs: Farian (R) 9. Blocks: Amato (R) 2, Randall (R) 2. Assists: Kohmann (R) 13. Service Points: Kahoe (R) 9.

Records: Revere 14-4, 9-0.

RITTMAN 4, TUSLAW 0

Halftime: Rittman, 3-0. Goals: Swartz (R) 2, Mackey (R), Helton (R). Assists: McDermott (R) 2, Leach (R), Frase (R). Shots: Rit., 19-9. Corner kicks: Rit., 6-1. Saves: Scheibe (R) 5, McCoy (R) 3; Harhager (T) 6.

Records: Rittman 4-6-2.

STRONGSVILLE 25-25-25,?MEDINA 16-11-15

Records: Medina 6-9, 3-7.

WAYNEDALE 25-25-25,?CHIPPEWA 14-15-19

Kills: Lindquist (W) 4. Digs: Richardson (W) 8. Assists: Kish (W) 7. Service Points: Rodgers (W) 8; Richardson (W) 4.

WEST BRANCH 25-25-10-15-20,?CARROLLTON 18-13-25-25-18

Kills: Ormiston (WB) 16. Digs: Heath (WB) 21. Blocks: Zuchowski (WB) 22. Assists: E. Wallace (WB) 35. Service Points: Rito (WB) 10. JV Score: West Branch, 21-25, 25-14, 25-18.

Records: West Branch 14-4, 7-3.

WOODRIDGE 22-25-25-18-15,?FIELD 25-23-22-25-10

Kills: B. Arnett (W) 24. Digs: B. Arnett (W) 24. Blocks: Fitzsimmons (W) 7. Assists: Folatko (W) 41. Aces: Smith (W) 3.

TENNIS

WARREN JFK 3, ARCHBISHOP HOBAN 2

Singles: Marlatt (W) d. Day 6-4, 6-0; Coudoleou (W) d. Hoffman 6-0, 6-2; Koutos (W) d. Karlavec 6-0, 6-2.

Doubles: Reece-Tucci (H) d. Biulau-Zauerelli 6-0, 0-6, 10-5; Smith-Griffith (H) d. Bryant-Wiccuo 6-1, 6-0.

Records: Hoban 11-3.

GOLF

BOYS

SUBURBAN LEAGUE POSTSEASON TOURNAMENT

(J.E. Goodpark Golf Course, Akron. Par: 71)

American Conference: 1. Copley 317; 2. Kent Roosevelt 321; 3. Highland 322; 4. Aurora 342; 5. Revere 344; 6. Barberton 369; 7. Tallmadge 392.

American Conference Individuals: 1. Forster (Cop.) 71; 2. Guba (Hig.) 78; Kegg (Kent) 78; Farley (Kent) 78; 5. Laib (Hig.) 79.

National Conference: 1. Hudson (85) 321; 2. Stow (86) 321; 3. North Royalton 331; 4. Brecksville 338; 5. Nordonia 339; 6. Twinsburg 353; 7. Wadsworth 353; 8. Cuyahoga Falls 360.

National Conference Individuals: 1. Kurtz (Hud.) 72; 2. Tobias (Nor.) 77; 3. Lee (Stow) 78; 4. Stevens (Bre.) 79; 5. Fretag (Stow) 80; Kim (Stow) 80.