SOCCER

BOYS

Scoring Summaries

BRUNSWICK 11, EUCLID 1

Halftime: Brunswick, 10-0. Goals: Shay (B) 2, Bohrer (B), Hagler (B), Parete (B), Musto (B), Tarbuck (B), Brosky (B), McConnell (B), Craska (B), Hairston (E). Assists: Hagler (B) 3, Parete (B) 2, Musto (B) 2, Shay (B), Craska (B), DelRio (B). Shots on Goal: Bru., 27-1. Corner Kicks: Bru., 6-0. Saves: Ernst (B) 0, Morris (E) 7, Jones (E) 0.

Records: Brunswick 8-3-1, 2-2-1; Euclid 0-9, 0-5.

 

COPLEY 5, HIGHLAND 3

Halftime: 2-2. Goals: Harter (C) 2, Fragnoli (H) 2, Brucken (C), Kerekes (C), Conwi (C),  Wynne (H). Assists: Brucken (C), Conwi (C), Diefendorff (C), Fragnoli (H), Tepes (H). Shots: Cop., 4-2. Shots on goal: Cop., 11-7. Corner kicks: Cop., 8-4. Saves: Liepold (C) 4; Peterson (H) 6. JV Score: Highland, 2-1.

Records: Copley 7-4, 3-1; Highland 3-7, 1-2.

 

FIRESTONE 10, KENMORE-GARFIELD 0

Halftime: Firestone, 8-0. Goals: Couch (F), Curlee (F), Grass (F), Koehler (F), Oderkirk (F), Pongracz (F), Reichlin (F), Schwerdtfeger (F), Smucker (F), Withington (F). Assists: Couch (F), Curlee (F), Koehler (F), Oderkirk (F), Reichlin (F), Schwerdtfeger (F), Vanek (F). Shots on goal: Fir., 21-2. Corner kicks: Fir., 5-0. Saves: Chestnut (F) 1, Kirven (F) 1; Eagon (KG) 11.

 

GLENOAK 2, LAKE 0

Halftime: GlenOak, 2-0. Goals: Sickafoose (GO) , Ryter (GO). Assist: Sarris (GO). Shots on goal: GO, 11-9. Corner kicks: Lake, 4-3. Saves: Riccillo (GO) 8; Hewett (L) 8. JV Score: GlenOak, 2-1.

Records: GlenOak 6-3-3, 3-1; Lake 7-4-2, 2-2-1.

 

GREEN 3, JACKSON 2

Halftime: Green, 2-1. Goals: Russell (G), Woodling (G), Daly (G), Atkinson (J), Walters (J). Assists: Woodling (G), Daly (G). Shots on goal: Gre., 10-4. Corner kicks: 3-3. Saves: Smith (G) 2; Wood (J) 7. JV Score: Jackson, 1-0.

 

NORDONIA 2, CUYAHOGA FALLS 0

Halftime: Nordonia, 2-0. Goals: Weaver (N) 2. Assists: Collica (N). Shots on goal: Nor., 16-4. Corner kicks: Nor., 5-2. Saves: Westbrooks (N) 2; Guffin (CF) 14. JV Score: Nordonia, 1-0.

Records: Nordonia 5-4-2; Cuyahoga Falls 2-8-0.

 

NORTH CANTON HOOVER 3, LOUISVILLE 0

Halftime: Hoover, 2-0. Goals: VanNatta (H), Mullaly (H), Hughes (H). Assists: Gambone (H), Schoeppner (H). Shots: Hoo., 14-1. Corner kicks: Hoo., 5-1. Saves: McLaughlin (L) 9; Fowler (H) 1.

Records: Louisville 3-5-2; Hoover 10-2.

 

RAVENNA 2, CLOVERLEAF 0

Halftime: Ravenna, 1-0. Goals: Cunningham (R), Henson (R). Assists: Liston (R) 2. Saves: Kovacic (R) 3.

Records: Ravenna 5-3-3, 3-1-1.

 

REVERE 2, AURORA 1

Halftime: Rev., 2-1. Goals: Jakab (R) , Webster (R); Bizjak (A). Assists: Rorabaugh (R). Shots on goal: Rev., 9-6. Corner kicks: Rev., 7-3. Saves: French (A) 8; York (R) 3, Cooke (R) 8. JV Score: 0-0.

Records: Revere 7-2-2; Aurora 8-2.

 

STOW 0, HUDSON 0

Shots on goal: Hudson, 9-4. Corner kicks: Hud., 4-3. Saves:  Miller (S) 9; Vente (H) 4. JV Score: Stow, 1-0.

Records: Stow 8-2-2, 2-1-2; Hudson 4-5-2, 2-1-2.

 

WESTERN RESERVE ACADEMY 6, WARREN JFK 1

Halftime: Western Reserve Academy, 4-0. Goals: Weinberg (WRA), Wu (WRA), Frato-Sweeney (WRA), Sovich (WRA), Darwiche (WRA), Doh (WRA), Clark (JFK). Assists: Basu (WRA), Randazzo (WRA), Hoffman (WRA), Diana (JFK). Shots on goal: WRA, 12-4. Corner kicks: WRA, 8-0. Saves: Neopolitan (JFK) 7; Issa (WRA) 1, Cheung (WRA) 2.

Records: JFK 3-6-1; WRA 9-2.

 

Late Monday

NORTHWEST 2, CVCA 0

Halftime: Northwest, 2-0. Goals: Baughman (NW), Donohue (NW). Assists: Weaver (NW). Shots on goal: NW, 9-5. Corner kicks: 4-4. Saves: Young (CVCA) 7; Aaron (NW) 5. JV Score: CVCA, 2-0.

Records: CVCA 8-2-1, 5-1-1; Northwest 7-3-1, 6-2.

 

GIRLS

Scoring Summaries

CLOVERLEAF 2, RAVENNA 0

Halftime: Cloverleaf, 2-0. Goals: Thur (C) 2. Shots: Clo., 15-4. Corner kicks: Clo., 5-1. Saves: Starkey (R) 9; Mantz (R) 4.

 

NORTON 2, STREETSBORO 1

Halftime: Norton, 1-0. Goals: Spears (N), Jagger (N), Flick (S). Assists: Davis (N). Shots on goal: 9-9. Corner kicks: Nor., 6-3. Saves: Marason (S) 7; Housley (N) 8. JV Score: Norton, 3-0.

Records: Streetsboro 7-2-3, 3-1-1; Norton 7-2-2, 3-2.

 

REVERE 2, AURORA 0

Halftime: Revere, 1-0. Goals: Effinger (R), Clarke (R). Assists: Novosel (R). Shots on goal: Aur., 4-3. Corner kicks: Rev., 6-1. Saves: N/A (A) 1; Papouras (R) 4. JV Score: Aurora, 1-0.

Records: Aurora 5-3-2, 2-1-1; Revere 4-3-4, 2-1-2.

 

TENNIS

NORTH CANTON HOOVER 5, CANTON SOUTH 0

Singles: Utterback (NCH) d. Winans 6-0, 6-0; L. Altman (NCH) d. Franks 6-2, 6-2; Warburton (NCH) d. Zwick 6-0, 6-0.

Doubles: Hunt-Harcourt (NCH) d. Andrews-Scott 6-0, 6-1; A. Altman-Guira (NCH) d. Volpe-Swonger 6-0, 6-0.

Records: North Canton Hoover 20-1.

 

HIGHLAND 5, OUR LADY OF THE ELMS 0

Singles: Hadler (H) d. Kusher Benson 6-0, 6-2; Fannin (H) d. Armstrong 6-0, 6-1; Petek (H) d. Arnold 6-0, 6-0.

Doubles: Gillin-Arbuckle (H) d. Weir-Hornacek 6-3, 6-0; Kuczynski-Nguyen (H) d. Testa-Heinle 6-1, 6-0.

Records: Highland 15-0; Our Lady of the Elms 7-10.

 

JACKSON 5, MAGNIFICAT 0

Singles: Altman (J) d. Meiners 6-3, 6-1; Nagajothi (J) d. Bauer 6-0, 6-4; Henson (J) d. O'Neil 6-0, 6-1.

Doubles: Reese-Cardi (J) d. Shepherd-Coyne 6-3, 6-0; Schoeppner-Tucker (J) d. Ryan-Gerberry 6-3, 6-2.

Records: Jackson 16-1.

 

WALSH JESUIT 5, REVERE 0

Singles: Carmichael (WJ) d. N. Lazbin 6-1, 6-0; Waltz (WJ) d. Oldham 6-2, 6-0; Masteller (WJ) d. Miller 6-1, 6-0.

Doubles: Joyce-Kealy (WJ) d. A. Lazbin-Dobos 6-4, 6-4; Gabriel-Devine (WJ) d. Pavlich-Fan 6-2, 6-2.

Records: Walsh Jesuit 8-9; Revere 11-4.

 

VOLLEYBALL

AURORA 25-25-21-25, KENT ROOSEVELT 15-14-25-8

Kills: Copley (A) 11. Digs: Parks (A) 19. Blocks: Copley (A) 4. Assists: Bradley (A) 25.

Records: Aurora 8-8, 4-4.

 

BRUNSWICK 25-25-25, MEDINA 19-12-19

Kills: Badowski (B) 11. Digs: Crucis (B) 13. Assists: Cupach (B) 25. Service Points: Badowski (B) 13.

 

BUCHTEL 25-25-25, NORTH 16-15-12

Kills: Cheatham (B) 6. Digs: Butler (B) 5. Blocks: Duncan (B) 3. Assists: Greenlee (B) 12. Service Points: Sibley (B) 17. JV Score: Buchtel 25-15, 25-15.

Records: Buchtel 10-7, 6-1.

 

COPLEY 25-25-25, BARBERTON 16-18-18

Kills: Davis (C) 13. Digs: Davis (C) 19. Blocks: Brenner (C) 2, Peters (C) 2. Assists: Brenner (C) 27. Service Points: Farkas (C) 11. Service Aces: Matties (C) 5. JV Score: Copley, 25-18, 25-16.

Records: Copely 8-5, 5-2.

 

COVENTRY 25-25-25, RAVENNA 8-12-10

Kills: Wightman (C) 8. Digs: Gotto (C) 7, McGraw (C) 7. Blocks: Cline (C) 2. Assists: Ungashick (C) 32. Service Points: Ungashick (C) 17 points, 2 aces. JV Score: Coventry, 25-7, 25-18.

Records: Coventry 13-3, 10-0.

 

EAST 25-25-25, KENMORE-GARFIELD 8-8-14

Kills: Veselinov (E) 10. Digs: Kirksey (E) 6, Hopson (E) 6. Blocks: Whitehead (E) 1. Assists: Kirksey (E) 20. Service Points: Kirksey (E) 1.

Records: East 4-12, 2-5.

 

FIRESTONE 25-25-25, ELLET 20-21-23

Kills: Martin (E) 5; Boone (F) 13. Digs: Wolf (E) 4; Pitts (F) 14. Blocks: Boone (F) 3. Assists: Wright (E) 12; Zupancic (F) 19. Service Points: Wolf (E) 11, 2 aces; Watson (F) 10. Service Aces: Boone (F) 5. JV Score: Ellet, 25-19, 25-21.

Records: Ellet 7-6, 4-2.

 

LAKE 25-25-22-25, GREEN 20-15-25-18

Kills: Lippe (L) 16, Mallette (J) 16; Torres (G) 10. Digs: Journey (L) 11; Daugherty (G) 26. Assists: Poling (L) 29; Pizzino (G) 21. Service Aces: Poling (L) 4; Pizzino (G) 2, Daugherty (G) 2. JV Score: Green, 2-1.

 

NORTH CANTON HOOVER 22-25-17-25-16, GLENOAK 25-18-25-22-14

Kills: Tenaglia (NCH) 20. Digs: Tenaglia (NCH) 24. Assists: DiGiacamo (NCH) 53.

 

ORRVILLE 25-26-22-25, NORTHWEST 22-24-25-21

Kills: Shandra (O) 24. Digs: Hamsher (O) 14. Assists: Goddard (O) 39.

 

REVERE 25-25-25, HIGHLAND 15-14-19

Kills: Freeman (R) 14; Shaw (H) 7. Digs: Kantaras (R) 11; Zuro (H) 4. Blocks: Drenth (R) 4. Assists: Guerreau (R) 22; Scavuzzo (H) 11. Service Aces: Guerreau (R) 2.

 

WADSWORTH 25-25-25, STOW 17-14-15

Kills: Stefanov (S) 10; Evans (W) 19. Digs: Fair (S) 10; Evans (W) 14. Blocks: Palidar (W) 5. Assists: Fair (S) 17; Beavers (W) 16. Service Aces: Britton (S) 2, Day (S) 2; Evans (W) 9.

Records: Stow 11-6, 6-3; Wadsworth 16-1, 9-0.

 

WOODRIDGE 25-25-25, CLOVERLEAF 13-19-16

Kills: Thompson (W) 11. Digs: Bowman (W) 15. Blocks: Thompson (W) 2, Arnett (W) 2. Assists: Abood (W) 20. Service Aces: Wigal (W) 6.

 

Late Monday

STOW 25-17-22-25-15, TALLMADGE 19-25-25-18-11

Kills: Stefanov (S) 26; Perrin (T) 12. Digs: Stefanov (S) 30; Catalano (T) 28. Assists: Fair (S) 47; Kirker (T) 23. Service Aces: Schelien (S) 6.

 

GOLF

BOYS

MARLINGTON 174, LOUISVILLE 183

Louisville: Wendt 45, Prasco 46, Shafer 46, Karcher 46.

Marlington: Williamson 40, Closky 44, Rock 44, Nieman 46.

Records: Louisville 7-5.

 

TALLMADGE 2.5, CLOVERLEAF 0.5

(At Brookledge GC, Cuyahoga Falls. Par: 35)

Four Ball Match Play

First: Hudak-Tokash (T) d. Goldsberry-Hillwig 2 & 1.

Second: D. Schreck-Gibson (C) halved Bowser-Caruso.

Third: Gray-Reifsnyder (T) d. L. Schreck-Manthey 2 & 1.

Records: Tallmadge 6-4; Cloverleaf 11-5.

 

GIRLS

MARLINGTON 177, PERRY 185

Perry: Rosa 39, Fisher 46, George 48, Lucas 54.

Marlington: Headley 39, Warner 45, Englehart 46, Hamilton 49.

 

CROSS COUNTRY

BOYS

FIRESTONE 15, NORTH 50

(At Goodyear Heights Metro Park, Akron)

Individual Results: 1. Peets (F) 19:06; 2. Shaheen (F); 3. Gorsuch (F); 4. Strub (F); 5. Thoams (F); 6. Gittins (F); 7. Tabata (F).

Records: Firestone 4-0.

 

KENMORE-GARFIELD 21, BUCHTEL 24

(At Goodyear Heights Metro Park, Akron)

Individual Results: 1. Marks (B) 21:20; 2. A. Hickman (KG); 3. Miller (KG); 4. Evans (KG); 5. Branch-Smith (KG); 6. Beasley (B); 7. Kuhl (KG)l; 8. Price (B); 9. McCray (B); 10. K. Hickman (KG).

Records: Kenmore-Garfield 1-2, 1-2

 

GIRLS

FIRESTONE 20, NORTH 43

(At Goodyear Heights Metro Park, Akron)

Individual Results: 1. Perry (N) 22:59; 2. Lile (F); 3. Varner (F); 4. Miller (F); 5. Toth (F); 6. Sanderson (F); 7. Davis (F); 8. Wayt (F); 9. Rice (N); 10. Morales (N).

Records: Firestone 4-0.

 

FOOTBALL

Computer Ratings

Top eight schools from each region in the final report Oct. 28 will qualify for the playoffs.

DIVISION I

Region 1: 1. Solon (5-0) 12.55, 2. Mentor (5-0) 12.4224, 3. Canton McKinley (5-0) 12.0646, 4. Austintown Fitch (4-1) 10.15, 5. Euclid (4-1) 9.8485, 6. Jackson (3-2) 8.8, 7. Shaker Hts. (4-1) 8.1, 8. Cle. St. Ignatius (2-2) 8.0833, 9. Lakewood St. Edward (2-2) 7.1806, 10. Medina (2-3) 6.7, 11. Strongsville (3-2) 6.65, 12. Cle. John Marshall (4-1) 6.3.

Region 2: 1. Reynoldsburg (5-0) 14.85, 2. Dublin Coffman (5-0) 12.55, 3. Gahanna Lincoln (3-2) 8.7, 4. Delaware Hayes (4-1) 8.25, 5. Westerville Central (3-2) 8.15, 6. Tol. Whitmer (4-1) 7.6273, 7. Marysville (3-2) 5.6, 8. Powell Olentangy Liberty (2-3) 5.5, 9. Lewis Center Olentangy Orange (3-2) 5.4, 10. Worthington Thomas Worthington (2-3) 5.35, 11. Upper Arlington (2-3) 5.0, 12. Findlay (2-3) 4.8.

Region 3: 1. Pickerington Central (5-0) 12.8707, 2. Springfield (5-0) 12.8, 3. Kettering Fairmont (4-1) 11.65, 4. Miamisburg (5-0) 11.404, 5. Hilliard Davidson (4-1) 11.0, 6. Clayton Northmont (4-1) 10.7204, 7. Pickerington North (4-1) 10.7, 8. Hilliard Bradley (4-1) 10.15, 9. Huber Hts. Wayne (2-2) 7.1528, 10. Hilliard Darby (3-2) 6.25, 11. Grove City Central Crossing (3-2) 5.35, 12. Lancaster (2-3) 4.45.

Region 4: 1. Cin. Colerain (5-0) 12.9, 2. Mason (4-1) 10.1, 3. Cin. Archbishop Moeller (4-1) 8.9384, 4. Cin. Elder (3-2) 8.7515, 5. Fairfield (4-1) 8.45, 6. Cin. Oak Hills (3-2) 7.7, 7. Milford (4-1) 6.75, 8. Cin. Sycamore (3-2) 6.6, 9. Lebanon (3-2) 6.3, 10. Liberty Twp. Lakota East (3-2) 5.7, 11. Cin. Western Hills (3-2) 5.2, tie-12. West Chester Lakota West (2-3) 4.4, tie-12. Cin. St. Xavier (2-3) 4.4.

DIVISION II

Region 5: 1. Archbishop Hoban (5-0) 11.0571, 2. Maple Hts. (5-0) 11.0, 3. Garfield Hts. (5-0) 9.25, 4. Boardman (4-1) 9.1, 5. Nordonia (4-1) 7.55, 6. Painesville Riverside (4-1) 7.5, 7. Twinsburg (3-2) 6.6, 8. Warren G. Harding (3-2) 6.55, 9. Kent Roosevelt (2-3) 5.05, 10. Ellet (4-1) 5.0, 11. Eastlake North (2-3) 4.2, 12. Madison (2-3) 3.85.

Region 6: 1. Whitehouse Anthony Wayne (5-0) 13.05, 2. Tol. Central Cath. (5-0) 12.0309, 3. Amherst Steele (5-0) 10.3, 4. Avon Lake (5-0) 10.2, tie-5. Parma Hts. Valley Forge (4-1) 9.85, tie-5. Avon (4-1) 9.85, 7. Holland Springfield (4-1) 9.3, 8. Tol. St. Francis deSales (3-2) 7.25, 9. Tol. Waite (4-1) 7.2, 10. Olmsted Falls (4-1) 6.0, 11. Tol. St. John's (3-2) 5.95, 12. North Olmsted (2-3) 4.75.

Region 7: 1. Wadsworth (5-0) 11.9, 2. Barberton (5-0) 11.55, 3. Massillon (5-0) 11.302, 4. Dover (4-1) 10.1, 5. Dresden Tri-Valley (5-0) 9.6, 6. Perry (5-0) 9.0286, 7. Ashland (4-1) 9.0, tie-8. Canal Winchester (4-1) 8.9, tie-8. Highland (4-1) 8.9, 10. Whitehall-Yearling (4-1) 8.5, 11. Pataskala Licking Hts. (4-1) 8.1, 12. New Albany (3-2) 7.95.

Region 8: 1. Kings Mills Kings (4-1) 13.0, 2. Cin. La Salle (4-1) 11.0182, 3. Morrow Little Miami (5-0) 10.7, 4. Dublin Scioto (4-1) 9.6, 5. Trenton Edgewood (5-0) 9.5, 6. Troy (4-1) 8.85, 7. Chillicothe (4-1) 8.45, 8. Cin. Winton Woods (4-1) 7.95, 9. Cin. Anderson (4-1) 7.65, 10. Westerville North (3-2) 6.75, 11. Cin. Turpin (3-2) 6.35, 12. Xenia (3-2) 6.3.

DIVISION III

Region 9: 1. Canfield (5-0) 10.8, 2. East (4-1) 10.6, 3. Aurora (4-1) 10.5, 4. Buckeye (4-1) 10.4, 5. Millersburg West Holmes (5-0) 9.5, 6. Chagrin Falls Kenston (5-0) 9.35, 7. Chardon Notre Dame-Cathedral Latin (5-0) 9.1714, 8. Marlington (4-1) 9.1454, 9. Ravenna (4-1) 7.5, 10. West Branch (4-1) 7.05, 11. Revere (3-2) 6.7, 12. Norton (4-1) 6.55.

Region 10: 1. Sandusky (5-0) 10.3, 2. Tiffin Columbian (4-1) 9.25, 3. Norwalk (4-1) 9.0495, 4. Bay Village Bay (5-0) 8.4, 5. Parma Padua Franciscan (4-1) 6.15, 6. Rocky River (4-1) 5.95, tie-7. Clyde (3-2) 5.4, tie-7. Tol. Scott (4-1) 5.4, 9. Defiance (3-2) 5.15, 10. Bowling Green (2-3) 5.05, 11. Cle. Glenville (3-2) 4.8131, 12. Mansfield Senior (2-3) 4.7.

Region 11: 1. Cols. Eastmoor Acad. (4-1) 10.7, 2. Bellbrook (5-0) 10.65, tie-3. Thornville Sheridan (5-0) 9.05, tie-3. Hillsboro (5-0) 9.05, 5. Granville (4-1) 9.0, 6. Cols. Bishop Hartley (3-2) 8.3, 7. The Plains Athens (4-1) 7.25, 8. Cols. South (4-1) 7.15, 9. Cols. Marion-Franklin (4-1) 7.05, 10. Jackson (3-2) 6.65, 11. Cols. St. Francis DeSales (3-2) 6.55, 12. Zanesville (3-2) 6.35.

Region 12: 1. Day. Chaminade Julienne (5-0) 13.75, 2. Trotwood-Madison (3-2) 9.35, 3. Wapakoneta (4-1) 8.75, 4. Vandalia Butler (3-2) 8.3, 5. Kettering Archbishop Alter (4-1) 7.2, 6. Celina (4-1) 6.65, 7. Middletown Bishop Fenwick (3-2) 6.6, 8. Hamilton Badin (3-2) 6.5, 9. Day. Carroll (4-1) 5.9, 10. Tipp City Tippecanoe (3-2) 5.7, 11. Cin. Mount Healthy (2-3) 4.45, 12. Piqua (3-2) 3.967.

DIVISION IV

Region 13: 1. Perry (4-1) 9.8, 2. Steubenville (4-1) 9.5485, 3. Hubbard (5-0) 9.5, 4. Poland Seminary (5-0) 9.1, 5. CVCA (4-1) 8.2, 6. Carrollton (3-2) 6.65, tie-7. East Liverpool (3-2) 6.15, tie-7. Salem (3-2) 6.15, 9. Struthers (3-2) 5.1, 10. Wintersville Indian Creek (3-2) 4.85, 11. Girard (4-1) 4.65, 12. Youngstown Cardinal Mooney (2-3) 4.55.

Region 14: 1. St. Marys Memorial (5-0) 11.45, 2. Bellville Clear Fork (5-0) 10.15, 3. Kenton (3-2) 8.95, 4. Huron (4-1) 8.9, 5. Pepper Pike Orange (5-0) 8.55, 6. Sparta Highland (4-1) 7.45, 7. Bryan (4-1) 6.5273, 8. Milan Edison (3-1) 6.4167, 9. Van Wert (3-2) 6.25, 10. Ontario (3-2) 5.7, 11. Rocky River Lutheran West (4-1) 5.65, tie-12. Galion (3-2) 5.5, tie-12. Lorain Clearview (4-1) 5.5.

Region 15: 1. St. Clairsville (5-0) 11.45, 2. Indian Valley (5-0) 9.95, 3. Chillicothe Unioto (4-1) 7.5879, 4. Gallipolis Gallia Acad. (4-1) 7.15, 5. Proctorville Fairland (3-2) 6.55, 6. Carroll Bloom-Carroll (4-1) 6.2727, 7. New Lexington (4-1) 5.75, 8. Chillicothe Zane Trace (3-2) 4.9, 9. Newark Licking Valley (3-2) 4.7, 10. Duncan Falls Philo (3-2) 4.25, 11. Warsaw River View (3-2) 4.0, 12. New Concord John Glenn (2-3) 3.55.

Region 16: 1. Cin. Wyoming (5-0) 10.5081, 2. Waverly (5-0) 9.95, 3. Cin. Indian Hill (4-1) 9.1, 4. Batavia (5-0) 8.35, 5. Clarksville Clinton-Massie (4-1) 8.3, 6. London (5-0) 7.35, 7. Cin. Taft (4-1) 6.1, 8. Springfield Shawnee (4-1) 5.8, 9. Germantown Valley View (3-2) 5.6, 10. Washington C.H. Washington (4-1) 5.2, 11. Cin. Aiken (3-2) 5.15, 12. Springfield Kenton Ridge (4-1) 4.95.

DIVISION V

Region 17: 1. Manchester (4-1) 8.25, 2. Gates Mills Gilmour Acad. (5-0) 8.0859, 3. Wickliffe (5-0) 7.1232, 4. Leavittsburg LaBrae (5-0) 6.85, 5. Orrville (4-1) 6.5, 6. Garrettsville Garfield (4-1) 5.95, 7. Beachwood (4-1) 5.65, 8. Columbiana Crestview (3-2) 5.6, tie-9. Sandy Valley (4-1) 5.4, tie-9. Orwell Grand Valley (4-1) 5.4, 11. Canfield South Range (3-2) 5.1, 12. Crestwood (4-1) 4.8162.

Region 18: 1. Genoa Area (5-0) 10.45, 2. Liberty Center (5-0) 8.7424, tie-3. Casstown Miami East (4-1) 7.85, tie-3. Marion Pleasant (5-0) 7.85, 5. Richwood North Union (4-1) 7.3909, 6. Anna (3-2) 7.0, 7. Archbold (4-1) 6.5, 8. Oak Harbor (4-1) 5.2131, 9. Brookville (4-1) 5.05, tie-10. Millbury Lake (3-2) 4.8, tie-10. Tontogany Otsego (3-2) 4.8, 12. Pemberville Eastwood (3-2) 4.15.

Region 19: 1. Johnstown-Monroe (4-1) 8.4899, 2. Bellaire (5-0) 8.3, 3. Amanda-Clearcreek (5-0) 7.1222, 4. West Lafayette Ridgewood (5-0) 7.05, 5. Martins Ferry (4-1) 5.85, 6. Oak Hill (4-1) 5.55, 7. Ironton (3-2) 5.3, 8. Chesapeake (3-2) 5.25, 9. Richmond Edison (3-2) 4.6, 10. Gahanna Cols. Acad. (3-2) 3.75, 11. Byesville Meadowbrook (2-3) 3.65, 12. Cols. Bishop Ready (2-3) 3.45.

Region 20: 1. Wheelersburg (4-1) 9.1, 2. Middletown Madison (5-0) 8.8, 3. Minford (5-0) 7.2, 4. Portsmouth West (4-1) 7.0, 5. Jamestown Greeneview (4-1) 6.7, 6. Cin. Purcell Marian (4-1) 6.0, 7. Cin. Madeira (3-2) 5.85, 8. West Jefferson (4-1) 5.8253, 9. Cin. Mariemont (4-1) 5.2646, 10. Batavia Clermont Northeastern (3-2) 4.25, 11. Cin. Hills Christian Acad. (3-2) 3.9, 12. Portsmouth (3-2) 3.85.

DIVISION VI

Region 21: 1. Mogadore (4-1) 8.95, 2. Salineville Southern (5-0) 8.85, 3. Kirtland (5-0) 7.9, 4. Sugarcreek Garaway (5-0) 7.4, 5. Rootstown (5-0) 7.25, 6. McDonald (5-0) 7.15, 7. Norwayne (4-1) 6.75, 8. Steubenville Cath. Central (4-1) 6.7, 9. New Middletown Springfield (4-1) 6.05, 10. Berlin Center Western Reserve (5-0) 5.75, 11. Columbia Station Columbia (3-2) 5.4, 12. Independence (3-2) 5.35.

Region 22: 1. Hillsdale (4-1) 7.1, 2. Loudonville (3-2) 5.8, 3. Bucyrus Wynford (4-1) 5.5747, 4. Attica Seneca East (4-1) 5.5, 5. Gibsonburg (4-1) 5.2, 6. Columbus Grove (3-2) 5.15, 7. Northwood (4-1) 4.7, 8. Sherwood Fairview (3-2) 4.6, tie-9. Haviland Wayne Trace (3-2) 4.35, tie-9. Hicksville (3-2) 4.35, 11. Castalia Margaretta (3-2) 4.25, 12. Carey (3-2) 4.15.

Region 23: 1. Grandview Hts. (5-0) 8.2, 2. Beverly Fort Frye (4-0) 7.1528, 3. Bainbridge Paint Valley (5-0) 6.65, 4. Galion Northmor (5-0) 6.6, 5. Frankfort Adena (3-1) 6.0556, 6. Shadyside (4-1) 6.05, 7. Chillicothe Southeastern (4-1) 5.35, 8. Howard East Knox (5-0) 4.9, 9. Belpre (3-2) 4.2717, tie-10. Centerburg (3-2) 3.55, tie-10. Lore City Buckeye Trail (3-2) 3.55, 12. Coal Grove Dawson-Bryant (3-2) 3.4.

Region 24: 1. Coldwater (5-0) 11.3, 2. Lima Central Cath. (5-0) 9.6, tie-3. Mechanicsburg (5-0) 9.15, tie-3. Maria Stein Marion Local (5-0) 9.15, 5. Cin. Deer Park (5-0) 7.65, 6. Spencerville (4-1) 6.8, 7. Troy Christian (4-1) 6.15, 8. Lima Perry (4-1) 6.0, 9. St. Henry (4-1) 5.8, 10. Tipp City Bethel (3-2) 5.45, 11. West Alexandria Twin Valley South (3-2) 4.95, 12. West Liberty-Salem (4-1) 4.8152.

DIVISION VII

Region 25: 1. Cuyahoga Hts. (4-1) 6.25, 2. Ashland Mapleton (4-1) 5.75, 3. Windham (4-1) 5.4, 4. Ashtabula St. John School (4-1) 4.85, 5. Youngstown Valley Christian (4-1) 4.6657, 6. Leetonia (3-2) 4.3, 7. East Canton (3-2) 4.25, 8. Fairport Harbor Fairport Harding (3-2) 3.95, 9. Toronto (2-3) 3.25, 10. Wellsville (2-3) 2.9, 11. Richmond Hts. (2-3) 2.65, 12. Southington Chalker (3-2) 2.45.

Region 26: 1. Sycamore Mohawk (5-0) 10.45, 2. McComb (5-0) 8.95, 3. Edgerton (5-0) 7.55, 4. Greenwich South Central (5-0) 7.4, 5. Leipsic (5-0) 7.0, 6. Pandora-Gilboa (5-0) 6.65, 7. Arlington (4-1) 5.9, 8. Tiffin Calvert (4-1) 5.75, 9. Norwalk St. Paul (4-1) 5.15, 10. Hamler Patrick Henry (2-3) 4.4, 11. Antwerp (3-2) 3.9, 12. West Unity Hilltop (3-2) 3.6.

Region 27: 1. Canal Winchester Harvest Prep. (5-0) 8.25, 2. Lucas (3-2) 5.35, 3. Glouster Trimble (4-1) 5.25, 4. Sugar Grove Berne Union (4-1) 5.0717, 5. Lancaster Fisher Cath. (3-1) 4.9722, 6. Franklin Furnace Green (4-0) 4.9709, 7. Waterford (4-1) 4.2646, 8. Racine Southern (4-1) 3.6071, 9. Caldwell (3-2) 3.2, 10. Zanesville Bishop Rosecrans (3-2) 2.4535, 11. Hannibal River (2-3) 2.45, 12. Willow Wood Symmes Valley (2-3) 1.8082.

Region 28: 1. Fort Loramie (4-1) 8.35, 2. Minster (4-1) 6.85, 3. Convoy Crestview (4-1) 6.25, 4. Cin. Miami Valley Christian Acad. (5-0) 5.4708, 5. New Bremen (3-2) 5.15, 6. Ansonia (3-2) 4.75, 7. Waynesfield Waynesfield-Goshen (3-2) 3.85, 8. North Lewisburg Triad (4-1) 3.6081, 9. Sidney Lehman Cath. (3-2) 3.6, 10. Union City Mississinawa Valley (3-2) 3.3, 11. Mt. Blanchard Riverdale (3-2) 3.15, 12. Dola Hardin Northern (2-3) 2.6.